Zaman zaman hepimizin sivilcelerle başı derde girmiştir. Güzellik için kullanmadığımız tonik, krem, pahalı cilt maskesi kalmaz ama yine de yok olmaz o sivilceler. İşte bu dertten muzdarip olanlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu etkili bir doğal yöntemden söz ediyor.

ELMA SİRKESİ MADEN SUYU KARIŞIMI

Doğal elma sirkesi ile maden suyu karışımından yapılan kürün hazırlanması da uygulaması da oldukça basit ancak unutulmaması gereken nokta elma sirkesinin doğal olması. Yani asetik asit içermemesi. Marketlerden alacaksanız bu ayrıntıya mutlaka dikkat edin. Aksi takdirde cildinize faydadan çok zarar verirsiniz.

KÜRÜN HAZIRLANIŞI

1 fincan elma sirkesi ve maden suyunu karıştırarak hazırladığınız kürü sabahları ve akşamları bir pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine uyguluyorsunuz. Yarım saat bu şekilde bekleyeceksiniz. Daha sonra cildinizi temizlemek için ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı sivilceleriniz tamamen yok olana kadar sürdürebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ YERİNE ÜZÜM SİRKESİ KULLANILABİLİR Mİ?

Elma sirkesi yerine üzüm sirkesi kullanmak gibi bir hataya düşmeyin. Çünkü üzüm sirkesi cildi tahriş ederek sivilceleri çoğaltır. Aynı şekilde elma sirkesinin içerisinde asetik asit olursa da cildinizde daha çok sıkıntıya yol açabilir. Bu nedenle bu kürü uygularken mutlaka doğal elma sirkesi kullanın.

Bu kürü uygularken bir yandan da bolca su içerek, sigara ve alkolden uzak durarak, temiz havada yürüyüşlerle de cildinizin güzelleşmesine katkı sağlayabilirsiniz. Güneş kremi kullanmayı da unutmayın.