Instagram, sosyal medya siteleri içerisinde listenin üst basamaklarında yer alıyor. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, ağırlıklı olarak mobilde varlık gösteriyor olmasıyla birlikte her gün sayısız fotoğrafın ve hikâyenin paylaşıldığı bir mecra. Instagram, sahip olduğu özellikleri geliştirmeyi hedefleyen çalışmalarıyla beraber yeni özellikleri kullanıcılarına getiriyor. Instagram hikayeler için getirilen yeni özelliklerin kullanıma açılmasıyla beraber daha işlevsel bir kullanım olanağı sunulmuş durumda. Hikaye Arşivi ve Hikâyelerde Öne Çıkanlar özelliğiyle beraber kullanıcılar, hikaye kaydı gerçekleştirebilecek oldukları gibi profillerinde de sergileyebilecekler. Instagram’da uzun süreli olarak yapılan en önemli güncelleme klasmanında yer alan bu güncellemeler sayesinde kullanıcılar artık isteklerine yanıt buluyorlar.

2013 Yılından 2017 Yılına Kadarki En Büyük Güncelleme

Instagram’a getirilen yeni özellikler, 2013 yılındaki büyük güncellemenin ardından gelen büyük güncellemeyle kullanıma açıldı. Hikaye Arşivi özelliğiyle beraber hikayeleri kaydedilebiliyor olması kullanıcıların uzun zamandır gelmesini istediği özellikler arasında yer alıyordu. Kaydedilmiş olan hikayelerin gönderi ya da profiller üzerinde Hikayelerde Öne Çıkanlarda paylaşılabilmesi mümkün hale getirilmiş durumda.

Hikayelerde Öne Çıkanlar özelliği sayesinde kullanıcı profillerinde yer alan biyografilerin alt kısmında bulunuyor. İstenilen sayıda hikayenin öne çıkarılması mümkün kılındığından dolayı kolaylıkla Hikayelerde Öne Çıkanlar özelliği kullanılabiliyor. Yeni bir kısımda yer alıyor olması sebebiyle kullanım açısından pratiklik detayıyla sunulmuş olan özellik Instagram’da en çok kullanılacak özelliklerden biri haline gelecek.