Son dönemlerde ıslak görünümlü makyaj uygulaması moda olmaya başladı. Özellikle önemli modellerin tercihi olan bu makyaj türünün yapımı için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Cilde renk veren, daha nemli ve sağlıklı bir görüntü sunan ıslak görünümlü makyaj yapımı için ürün tercihlerine dikkat edilmelidir.

Nasıl Ürünler Seçilmelidir?

Islak görünümlü makyaj yapımı için en önemli aşama ürün seçimi aşamasıdır. Öncelikle uygulamaya başlamadan önce cildinize nemlendirici kullanmanız sonucun daha olumlu olmasını sağlayacaktır. Uygulama için fondöten kullanmanız önerilmemektedir. Bunun yanı sıra isteğe bağlı olarak koyu tonda olmak şartıyla tercih edebilirsiniz. Yine de fondöten kullanmamanız daha canlı bir görünüm için gereklidir.

Yüzünüzde aydınlatacağınız bölgeler dışında kalan alanlara mat ürünler seçmeniz son derece önemlidir. Orijinal şekilde ıslak görünümlü makyaj yapımı elde etmek isteyen kişiler sıvı aydınlatıcı kullanmalıdır. Ayrıca, makyaj için kullanılacak allıkta hem açık renk hem de koyu renk tercih edilmelidir. Bu da daha sıcak bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle malzemenin mat tonlarda olmasına dikkat etmenizde büyük fayda vardır.

Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

Makyaj öncesinde cildinizi tamamen temizlemeniz ve hemen ardından hafif nemlendirici uygulamanız gerekmektedir. Sonrasında ten makyajı yapmalısınız. Islak görünümlü makyaj yapımı için akne izi ya da lekelerden şikayetçiyseniz kapatıcınızı ince bir tabaka halinde sürmenizde fayda vardır. Ayrıca göz altı bölgesi için de kapatıcı kullanabilirsiniz. Sonrasında ise yanağınızın üst kısmına açık renk allığı ve alt kısmına da koyu renk allığı uygulayın. Allığı çok yavaş bir şekilde dağıtın.

Islak görünümlü makyaj yapımı için aydınlatıcı yerine açık renk farı elmacık kemiğinizin üzerine hafifçe uygulayın ve dağıtın. Sonrasında bu ürünü burnun uç kısmına, üzerine ve dudağınızın üzeriyle birlikte çenenize uygulayın. Son aşamada ise göz kapağınızın orta kısmına uygulayın. Tüm bu işlemi aydınlatıcı kullanarak da yapabilirsiniz ancak far kullanımı önerilmektedir.

Siz de ışıltılı ve son derece doğal bir görünüme kavuşmak için ıslak görünümlü makyaj yapabilirsiniz. Son dönemlerin trendi olan bu makyaj uygulamasını kısa sürede uygulayabilirsiniz.