Dünya genelinde en çok kullanılan tarayıcı unvanına sahip olan Google Chrome, sahip olduğu özelliklerinin yanı sıra eklentileriyle de fark yaratmayı başarıyor. Webmasterlar için kolaylık sağlayacak eklentilerin yer aldığı Google Chrome, vakit kaybı yaşamanın önüne geçiyor.

Webmasterlar için En Önemli Google Chrome Eklentileri

Bitly – Link Kısaltma

Bitly, link kısaltmaya yarayan bir eklentidir. Webmasterlar için linki direkt olarak kısaltıyor olmasıyla beraber Google Chrome üzerine yük bindirmiyor.

LightShot – Ekran Görüntüsü

Paint veya Photoshop gibi araçlarla uğraşmaya gerek kalmadan LightShot eklentisi sayesinde bir tık yardımıyla istenilen ekran görüntüsü alınabiliyor. Pratik kullanıma sahip olmasıyla beraber her zaman hızlı çalışan yapıya sahiptir.

Google Publisher Toolbar – Adsense Kazanç Görüntüleyici

Webmasterlar için Adsense, en önemli kavramlardan biri hatta en önemlisi. Adsense kazancını görüntüleyebilmek için siteye girmeye gerek kalmaksızın; günlük, haftalık ve aylık olacak şekilde bir tık yardımıyla kazanç bilgilerini Google Publisher Toolbar ile öğrenebilmek mümkün.

Alexa – Alexa Sıralaması Görüntüleyici

İnternet sitelerini hem ülke bazında hem de dünya bazında farklı kriterler doğrultusunda değerlendirmeye alan Alexa sistemiyle beraber sıralama görülebiliyor. Bir internet sitesine ait olan Alexa sıralamasının görülebilmesi sayesinde internet sitesi hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Shareaholic for Google Chrome – Sosyal Ağlarda Paylaşım

Shareaholic for Google Chrome eklentisi, sosyal medya üzerine yoğunlaşmış olan webmasterlar için edinilmesi gereken bir eklentidir. 100’den fazla sosyal medya sitesinde pratik bir şekilde paylaşım yapabilmeye olanak sağlıyor.